Něco o marketingovém významu video produkce 

Všichni jsme svědky toho, jak se dynamicky mění věci okolo nás. Každodenně jsme zaplaveni až přesyceni různými informacemi z různých zdrojů. Používání internetu je dnes úplnou samozřejmostí. Podnikatelé hledají účinné marketingové postupy jak využívat jeho možnosti. Digitální marketing se stává důležitou součástí úspěšného podnikání a je bezpochyby faktorem konkurenceschopnosti. Dnešní podnikatelský i spotřebitelský svět tvoří nasycené trhy a pestré konkurenční prostředí.

Video jako efektivní komunikace 

Firmy i jednotliví podnikatelé jsou nuceni neustále hledat a inovovat své působení na trhu. Jak se prosadit, prodávat své výrobky nebo služby a jaké typy marketingu jsou jejich nejúčinnější marketingovou taktikou. Nejvýznamnějším příkladem je video marketing. Za posledních několik let jeho popularita doslova explodovala. Video produkce během covidové pandemie jasně ukázala, že efektivní digitální komunikace je všeobecně důležitější než kdykoli předtím. Proto i důležitost video marketingu v konkurenčním souboji nikdy nebyla tolik zřejmá, jako je tomu dnes.

Video je rychlé, lehce stravitelné a zapamatovatelné médium

Internet nabízí dnešnímu spotřebiteli nepřeberné možnosti a příležitosti. Prohlížení si výrobků a služeb online je mnohem pohodlnější než navštěvování obchodů. I když obchodní centra stále hrají důležitou úlohu, elektronické nakupování a získávání informací je pro spotřebitelskou veřejnost stále více přitažlivé. Pokud chce jakákoli firma držet krok s konkurencí, musí začít s kvalitním video marketingem. Navržení a nastavení vlastního webu nebo profilu na sociálních sítích je nutným prvním krokem. Když ho budete mít, okamžitě zaujmete své publikum uveřejněním vysoce kvalitního marketingového videa. Videem, které stručně, efektivně a poutavě shrne kdo jste, co děláte a co nabízíte.

Vyhledávač Google upřednostňuje video

Promyšlený způsob jakým internetový vyhledávač Google uspořádá výsledky vašeho vyhledávání taktéž jednoznačně zdůrazňuje význam video produkce. Tento vyhledávač často umisťuje video na první místa ve výsledcích vyhledávání. Platí to především tehdy, když zadáte jednoduchou nebo populární poptávku, pro kterou je lehké získat informace přímo z videa. Když vyhledáváte na Googlu, je téměř jisté, že se vám v horní části zobrazí výsledek v podobě videa. To proto, abyste mohli rychle získat odpověď. Přesně to je i důvodem, proč Google miluje video. Je poutavé a poskytuje uživatelům okamžitý pocit uspokojení. Okamžitě dostanou to, co hledají a po čem touží.

Na sociálních sítích dominují videa

Video je dnes v online prostoru velkým hitem. Lidé se mohou dozvědět to, co chtějí a potřebují vědět za několik desítek sekund. Dobrým způsobem, jak si udržet pozornost publika, je rozdělit obsah video produkce do série videí. Každé video může být úplně krátké a může pokrývat dílčí téma nebo oblast. Je však také důležité udržet si pozornost diváků. Průměrná doba sledování videa na internetu je prý přibližně jen několik sekund. Pokud video nezaujme, divák okamžitě odchází někam jinam.

Video představuje přidanou hodnotu 

Video nabízí přidanou hodnotu pro vaši marketingovou strategii a prezentaci firmy. Proč se vyplatí investovat do profesionálního video obsahu? Zde je několik důvodů:

  • video obsah a návštěvnost webu 

Podle kvalifikovaných prognóz budou videa tvořit více než 80 procent veškerého internetového provozu. Mění způsob jakým komunikujeme a absorbujeme informace. Rostoucí množství video obsahu na internetu a rostoucí produkce různých druhů videí má vliv i na reklamní aktivity firem.

  • video obsah má pozitivní vliv na jeho účinnost

    Videa vložená do marketingových e-mailů mohou zvýšit míru klíčových ukazatelů výkonnosti (KPI). Konverzní poměr na vstupních webových stránkách se může výrazně projevit, pokud je na nich vloženo video. Při rozhodování o koupi pomáhají zákazníkům především produktová videa. Obsah videa může zlepšit výkonnost vaší vlastní webové stránky.

  • úspěšnost videa  

Při video produkci je vždy důležité uvědomit si, jakou cílovou skupinu chceme oslovit a s jakou motivací tato uživatelská skupina sleduje videa na webu. Video obsah by měl divákovi nabídnout přidanou hodnotu. Ideální je proto video produkcí vytvořit propojení mezi zábavou a obsahem. Když je obsah pro uživatele odpovídající a zajímavý, zvyšuje se i pravděpodobnost, že video bude sdílené na sociálních sítích. Úspěšnost videa se obvykle měří podle dosahu, interakce a kliknutí.

  • pohyblivé obrázky přitahují pozornost

Častým používáním sociálních sítí a multi-screeningu je pro uživatele těžší soustředit se na jednu věc. Lidé, kteří tráví hodně času surfováním na internetu dokážou intenzivněji a efektivněji absorbovat a filtrovat důležité informace. Mohou také lépe vykonávat multitasking a najít obsah, který je pro ně podstatný. Video musí okamžitě upoutat pozornost uživatele, automaticky ho zaujmout a přesvědčit.

  • videa probouzejí emoce

Videa v nás probouzejí emoce mnohem rychleji a efektivněji než jen text nebo fotografie. Směs vizuálních a sluchových podnětů nás oslovuje a zážitek z videa je trvanlivější. Videa s pohyblivými obrázky se stávají hmatatelnější a ostřejší hlavně tehdy, když je obsah prezentovaný v emocionálním příběhu.

  • video ovlivňující naše chování  

Naše emoce vyvolávají neuronové a fyzikálně-chemické reakce v našem mozku. Mají vliv na naše rozhodování a na to, jak se chováme. Které video shlédneme až do konce a které ne. Poselství firmy nebo značky má proto větší šanci zůstat v myslích lidí, když jsou osloveni emocionálně prostřednictvím videa.

Video je marketingovým nástrojem 

Profesionálně zvládnutá video produkce objednaná konkrétním zákazníkem má poskytnout video s přidanou hodnotou pro uživatele. Hodnotu jasně definovanou a zprostředkovanou. Když se vše vezme do úvahy při video produkci a marketingu, potom se video může stát dokonalým doplňkem integrovaného marketingového mixu každé společnosti.

Může vás zajímat

Sdílet na Facebooku
Sdílet na LinkedIn

Související reference

No data was found

Zajímáte se o

?

Chcete-li vědět více, stačí nás kontaktovat se zájmem
o bezplatnou a nezávaznou konzultaci.